Aytunç Erkin: 11 arkadaşıyla dün akşam bir otelde toplanan Muharrem İnce, bugün genel merkeze geçiyor

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, hakkındaki kaset iddialarının ardından rahatsızlanarak dün gerçekleştireceği programları iptal eden cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 11 arkadaşıyla dün akşam bir otelde toplandığını, bu toplantıdan 8 veya 9 kişinin “çekilme1 yönünde değerlendirmede bulunduğunu söyledi. “Muharrem İnce’nin bu konuda düşünme kararı aldığı bilgisine ulaştım” diyen Erkin, “Ve bugün birazdan genel merkeze gelecek. Genel başkan yardımcılarının geldiğini öğrendik” dedi.

Gazeteci Aytunç Erkin, Sözcü TV’de Ebru Baki’nin sunduğu “Para Politika” programında, Muharrem İnce cephesinden edindiği son kulis bilgilerini aktardı.

Erkin şunları kaydetti:

“Dün akşam muharrem ince ve 11 arkadaşı bir otelde toplandılar. Saat 23.00’e kadar süren bir görüşme yapıldı. 11 kişinin 8 veya 9’u seçime iki gün kala artık ikinci tura kalamayacağımı düşündüğümüz için çekilelim yönünde bir değerlendirmesi olduğunu öğrendim. Biraz sonra Sayın İnce Genel Merkez’e gelecek. Muharrem İnce’nin bu konuda düşünme kararı aldığı bilgisine ulaştım. Ve bugün birazdan genel merkeze gelecek. Genel başkan yardımcılarının geldiğini öğrendik. Orada da bir toplantı fırtınası yaşayacaklar. Ardından da basının karşısına çıkmayı düşünüyor. Ama bugün bence Türk siyasetinde 14 Mayıs’a doğru bir değişim işareti olma ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor.”

Memleket Partisi Sözcüsü: Pes!

Öte yandan Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, İnce’nin adaylıktan çekileceği iddialarına ilişkin olarak sosyal medya hesabından, “Ben bunlara cevap vermekten yoruldum. Memleket Partisi kurulduğu günden beri algı operasyonuna maruz kalıyor. İnce neden çekilsin? İnce’nin çekilmesini gerektirecek bir durum var mı? Montaj görüntüler, sahte belgeler yayınlanıyor, İmamoğlu’na taş atılıyor sonra Memleket Partisi’ne hemen çekil baskısı yapılıyor. Sayın İnce adaylıktan çekilmiyor” demişti.

Sayan, yaklaşık bir saat önce ise yine sosyal medya hesabından, “Sahi; yapılan bunca algı operasyonundan sonra hala ‘çekilecekler’ söylentilerine inanan var mı? Pes…” diye yazdı.


TIKLAYIN – Muharrem İnce’den “kaset” açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir