Erdoğan: “Bir tarafta yürü Kemal, öte tarafta gel Muharrem bulunuyor”

Elazığ’da afet konutları temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu tarafından adaylığı onaylanan üç isim hakkında, “Bir tarafta bölücülerin yürü Kemal’i var. Öte tarafta gel Muharrem bulunuyor. Beri taraftakini saymaya gerek bile yok” dedi. Erdoğan, kendisi hakkında ise, “Ömrünün son 40 yılını belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olarak ülkesine ve milletine hizmete adamış, Türkiye’nin demokrasine ve ekonomisine çağ atlatmış bir kardeşiniz var” sözleriyle depremzedelerden destek istedi.

“ŞİMDİ DE KANAL İSTANBUL’UN ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞIYORLAR. BAY BAY KEMAL, KESEMEYECEKSİN”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Son depremlerin ardından inşa edeceğimiz 650 bin konutun 7 bin 452’sini Elazığ’da yapıyoruz. Bunlardan 505’inin temelini bugün atıyoruz. Toplanıp dağılanlarla değil, söz verip yapanlarla beraberiz. Bay Bay Kemal, senin ömründe kaç konut var acaba söyler misin? Acaba senin büyükşehir belediyelerin veya belediyelerin kaç konut yaptılar söyler misin? İzmir’de Antalya’da Muğla’da ne yaptılar? Sadece laf, biz yaptık biz. Onlar değil.

Bu ülkede yapılan her işe karşı çıkmayı, takoz koymayı, yalan ve iftirayla engel olmayı maharet sanan bir kesim var. Kimdir bu, CHP… Meslekleri budur. Şimdi de Kanal İstanbul’un önünü kesmeye çalışıyorlar. Bay Bay Kemal, kesemeyeceksin.

“KİMİNLE UĞRAŞACAĞINI ÇOK İYİ BİLMEN LAZIM”

Hanımefendi, bu işlere senin aklın ermez. Biz papatya çayının ne zaman içileceğini de biliriz ama sana da rezeneyi tavsiye ederiz. Onun için, kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım. Ülkenin yönetimine dahil tek müktesepleri, koalisyon dönemlerindeki dermansız, bitik, darmadağın Türkiye olanların havsalası bizim birkaç ayda hastane inşa edebileceğimiz gerçeğini almıyor.

“BAY BAY KEMAL’E KANDİL’DEN SELAM GELİYOR”

Bay Bay Kemal, teröristlerle koyun koyunasın, iyi masaya oturdun. Bay Bay Kemal’e Kandil’den selam geliyor. Beraber yürüyeceğiz diyorlar. Yürüyün bakalım, nereye kadar yürüyeceksiniz. 14 Mayıs’ta benim Gakkoş’um bu teröristlerle el ele kol kola olanlara yol vermeyecek.

“BUNLAR LGBT İLE BERABER DANS ETSİNLER”

Onlar gitsinler kendi fırıldak masalarında incik boncuk oynamaya, oturuyorum kalkıyorum kavgası yapmaya, hayali makamlar mevkiler dağıtmaya, gökkuşağı renklerine bürünmeye devam etsinler. Bizim LGBT ile işimiz yok. Bunlar LGBT ile beraber dans etsinler. Deprem, binalarımızı yıkabilir, canımızdan can kopartabilir. Ekonomik sıkıntılar yükümüzü artırabilir. Ama hiçbir şey inancımızı umudumuzu elimizden alamaz.

“TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİNE VE EKONOMİSİNE ÇAĞ ATLATMIŞ BİR KARDEŞİNİZ VAR”

Sizlerden benim bir ricam var. Sandığa giderken Cumhurbaşkanı adaylarına, ittifaklara bakıp, kendinizin, evlatlarınızın ve ülkenizin geleceğini hangisine emanet edebileceğinizi bir düşünmenizdir. Biliyorsunuz Yüksek Seçim Kurulu, dört cumhurbaşkanı adayının kesin listesini açıkladı.

Bir tarafta bölücülerin yürü Kemal’i var. Öte tarafta gel Muharrem bulunuyor. Beri taraftakini saymaya gerek bile yok. Tabii bir de ömrünün son 40 yılını belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olarak ülkesine ve milletine hizmete adamış, Türkiye’nin demokrasine ve ekonomisine çağ atlatmış bir kardeşiniz var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir