Güzellik Kraliçesinin Mesleği Herkesi Şoke Etti: Kurumu Nasıl Böyle Bir Yarışmaya Katılmasına İzin Verdi?

22 yaşındaki Madison Marsh, Amerika Güzeli seçildi

22 yaşındaki Madison Marsh, 2024 Miss America yarışmasında büyük bir farkla birinci seçilerek Amerika Güzeli seçildi. Marsh, bu unvanı kazanan ilk aktif görevdeki Hava Kuvvetleri subayı oldu.

Marsh, ABD Hava Kuvvetleri’nde teğmen olarak görev yaparken, bir yandan da Harvard Üniversitesi’nde kamu politikası alanında yüksek lisans yapıyor.

Yarışmayı kazandıktan sonra Marsh, “Alışılmışın dışındaki işleri başaran kadınları temsil etmekten çok heyecanlıyım” dedi. Marsh, “Formamı giydiğimde ülkemizi temsil ediyorum, taç ve şalımı taktığımda ise toplumumu temsil ediyorum” ifadelerini kullandı.

Marsh, 2018 yılında annesini pankreas kanserinden kaybetti. Bu olay, hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Annesinin adına Whitney Marsh Vakfı’nı kuran Marsh, pek çok bilim insanını kanser araştırmaları alanında kariyer yapmaya yönlendirdi.

Marsh, Miss America unvanı ile sahip olduğu platformu kullanarak kızlarla askerlik hizmeti konusunda konuşmak ve kadınların askerlikle ilgili olan önyargılarını yıkmak istediğini vurguladı.

Marsh’ın başarıları, kadınlar için bir ilham kaynağı oldu

Marsh’ın başarısı, kadınlar için bir ilham kaynağı oldu. Marsh’ın hikayesi, kadınların her alanda başarılı olabileceğini gösteriyor. Marsh, hem askeri hem de akademik alanda başarılı bir kariyere sahip. Bu başarıları, kadınların her alanda başarılı olabileceğini gösteriyor.

Marsh, Miss America unvanı ile sahip olduğu platformu kullanarak kadınların önündeki engelleri kaldırmak için çalışacak. Marsh’ın çalışmaları, kadınların toplumda daha fazla söz sahibi olmalarına yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir