Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi’den silahlı saldırıya ilişkin açıklama

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece’de gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. Çebi, “Sayın Aziz Yeniay’ın bölge ziyareti esnasında gerçekleşen olayın, siyasi bir boyutu olmadığını sizlerle paylaşmak isterim. Bu tür şiddet olaylarının toplumumuzun huzurunu bozmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Kirli ve teyide muhtaç bilgilerin anında haber kanallarından servis edilmesini de doğru bulmuyorum” dedi.

Çebi, AKP’nin İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın bir derneğe seçim ziyareti sırasında, derneğin bulunduğu sokağın başında düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Çebi’nin X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Küçükçekmece, Kanarya Mahallesi’nde gerçekleşen silahlı saldırı gündemini yakından takip ediyoruz. Öncelikle saldırıda yaralanan komşumuza en içten dileklerimle acil şifalar diliyorum. Sayın Aziz Yeniay’ın bölge ziyareti esnasında gerçekleşen olayın, siyasi bir boyutu olmadığını sizlerle paylaşmak isterim. Bu tür şiddet olaylarının toplumumuzun huzurunu bozmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Kirli ve teyide muhtaç bilgilerin anında haber kanallarından servis edilmesini de doğru bulmuyorum.”

Çelik, yasadışı silahlanmaya dikkat çekti

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de Başkan Çebi’nin paylaşımını alıntılayarak şu açıklamayı yaptı:

“Küçükçekmece’de yaşanan saldırıda yetkililerden gelen açıklamaların aksine can kaybının olmamasına sevindik. Saldırıda yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Aynı şekilde saldırının siyasi olmadığı bilgisine ulaştık. Devleti temsil eden kişi ve kurumları halkı doğru bilgilendirmeye davet ediyor, kontrolden çıkmış yasadışı silahlanmanın sonuçlarına yönelik endişemizi bir kez daha hatırlatıyoruz.”

TIKLAYIN – AKP’li Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışmasında silahlı saldırı: 1 yaralı

TIKLAYIN – Erdoğan’dan AKP’li Aziz Yeniay’ın seçim çalışmasında yapılan silahlı saldırıya ilişkin açıklama

TIKLAYIN – İmamoğlu: Küçükçekmece’deki olayın AK Parti adayı ile ilgisi olmadığını öğrenmek içimizi rahatlattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir