Oppo Find X7 Ultra, 2024’te çift periskop kameralı tek akıllı telefon olacak

Oppo, Find X7 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Bu seride yer alan X7 Ultra modeli, iki periskop lens özelliğine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor. X7 Ultra, 65mm 3x periskop kameraya sahip ve büyük bir Sony IMX890 sensörü ile f/2.6 diyafram açıklığına sahip. Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliği bulunan bu kamera, 25cm kadar yakın nesnelere odaklanabiliyor.

Ayrıca, X7 Ultra modelinde, OIS özellikli ve 35cm uzaklıktaki nesnelere odaklanabilen 135mm 6x telefoto kameraya da yer verilmiş. Oppo’nun dört kameralı kurulumunun, 14mm ile 270mm arasında kalite kaybı yaşamadan zoom yapabildiği iddia ediliyor. Bu özellikler, akıllı telefon fotoğrafçılığında yeni bir çığır açabilir.

Oppo Find X7 Ultra, 2024’te çift periskop kameralı tek akıllı telefon olacak

Xiaomi ve Vivo’nun da bu yıl çift periskop lensli Ultra modellerini piyasaya sürebileceği söylentileri arasında, tanınmış bir kaynaktan farklı bir bilgi geldi. Weibo üzerinden yapılan bir paylaşıma göre, sadece Oppo’nun 2023 yılında bu özelliğe sahip olacağı belirtiliyor. Bunun nedeni, gerekli donanımın yanı sıra, etkili son işlem algoritmalarının da başarılı sonuçlar elde etmek için önemli olması.

Kısaca özetlemek gerekirse, X7 Ultra’nın iki telefoto lensinin yanı sıra, 1 inçlik ana sensör ve 50MP ultra geniş lens bulunuyor. Ön tarafta 6.82 inçlik QHD+ kavisli bir ekran, 120Hz LTPO yenileme hızı, 2160Hz PWM Karartma ve HDR desteği mevcut.

Telefon, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından destekleniyor ve 16GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 512GB’a kadar UFS 4.0 depolama alanı sunuyor. 5000mAh kapasiteli bir pil ile desteklenen cihaz, 100W şarj desteğine sahip.

Bu özelliklerle donatılmış Oppo Find X7 Ultra, akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinebilir ve fotoğrafçılık deneyimini üst düzeye taşıyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir