WhatsApp, Topluluklar için çok önemli bir adım atıyor

WhatsApp, toplulukları geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir topluluklar sekmesi arayüzünü duyurduktan sonra, WhatsApp, topluluk üyeleri için yeni bir telefon numarası gizlilik özelliği yayımlıyor. Bu özellik, WhatsApp’ın iOS ve Android için en son güncellemesini yükledikten sonra kullanılabilir hale geliyor.

WhatsApp, son birkaç ayda, topluluklara katıldığınızda hesabınıza ek bir gizlilik katmanı ekleyecek yeni bir özellik üzerinde sessizce çalışmaya başladı. Bu özellik, “telefon numarası gizliliği” olarak adlandırılıyor ve telefon numaranızın topluluğun diğer üyelerinden her zaman gizli kalmasını sağlıyor. Gerçekte, bir topluluğa katıldığınızda, topluluk katılımcıları listesi topluluk duyuru grubunda zaten gizlidir, ancak kullanıcılar mesaj tepkileri üzerinden topluluk duyuru grubuyla etkileşim kuramazlar çünkü bu eylem onların telefon numaralarını ortaya çıkarır. Bu özelliğin sayesinde, bir mesaja tepki eklerken bile telefon numarası gizli kalacak. Bu özellik çok sınırlı bir kullanıcı grubuna sunuldu ve şimdi uygulamanın en son sürümüne sahip daha fazla kullanıcıya geniş çapta sunulmaya başlandı!

WhatsApp, Topluluklar için çok önemli bir adım atıyor

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, topluluk duyuru grubu bilgisinde “telefon numarası gizliliği” adında yeni bir seçenek olabilir. Özellik, kullanıcılarına telefon numaralarının yalnızca topluluk yöneticilerine ve onları kişi olarak kaydeden diğer kişilere görünür olduğunu bilgilendirerek bir uyarı verir. Bu özellik, telefon numaranızı gizler, böylece diğer tüm katılımcılar konuşmada tam telefon numaranızı göremez. Bu özellik yalnızca topluluk üyeleriyle sınırlıdır ve topluluk yöneticisinin telefon numarası her zaman görünürdür.

Bu özellik, gizlilik açısından büyük bir avantaj sunar: kullanıcılar, bir mesaja tepki ekleyerek topluluk duyuru grubuyla tamamen anonim olarak etkileşime geçebilirler. Bu durumda, tam telefon numarası görünmez. Topluluk duyuru grubundaki mesajlara tepki verebilme özelliği zaten bazı kullanıcılara sunulmuştur. Gelecekte, telefon numarası gizlilik özelliği diğer gruplara da genişletilecektir. Ayrıca, telefon numarası gizli olan bir topluluk üyesiyle özel olarak iletişim kurma durumunuz olursa, onlara telefon numaralarını sizinle paylaşmayı seçebilecekleri bir istek gönderme seçeneğiniz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir