Yeniden Refah Partili belediye başkanının aracının camı kırıldı, pankartı kurşunlandı

Samsun’daSaadet Partisi adayı ve Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar’ın arabasının camları kırıldı. Bugün ise pankartına 11 el ateş edildi.

Samsun’un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi’nin adayı Hasan Togar’ın aracının camı dün yumruklanarak kırıldı, bugün ise seçim pankartı kurşunlandı.

DHA’nın haberine göre, Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, dün akşam Sanayi Mahallesi’nde bir asker eğlencesine katıldığı sırada aracının arka camı yumruklanarak kırıldı.

Bugün ise 19 Mayıs Mahallesi Şeyh Yusuf Zeynüddin Caddesi üzerinde asılı olan seçim pankartına tabancayla ateş açıldı. 11 el ateş edilen pankart, tahrip oldu. Polis ekiplerince yapılan inceleme sonucunda silahlı saldırı ile ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Daha önce belediye çalışanlarının tehdit edildiğini söyleyen Hasan Togar, dün ve bugün yaşanan olayların ise kendisinin seçim çalışmaları engellemeye yönelik olduğunu değerlendirdiklerini belirtti.

Togar, “Dün bir mahallemizde seçim arabamıza saldırı, yumruklama, camını kırma; bugün bir pankartımıza silahlı kurşunlama saldırısı gerçekleşti. İşte tam da söylemeye çalıştığımız, izah etmeye çalıştığımız şey buydu. Bundan 10 yıl öncesine kadar herkesin suratı asık olduğu, gergin, kardeşlerin birbirleriyle konuşamadığı, esnafların birbirleriyle konuşamadığı bir ilçeden; Samsun’un en huzurlu en mutlu insanlarının yaşadığı Tekkeköy ilçesine bir yolculuk yaşadık. Bütün söylemek istediğimiz de bu. Bu ilçeyi kimsenin geçmişe döndürmesine izin vermeyeceğiz” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir