Bu 2 Altcoin Mega Ortaklıklara İmza Attı: Fiyatlar Yükseliyor!

Near Foundation, Ethereum yeniden oluşturma protokolü Eigen Layer’ı inşa eden Eigen Labs ile ortaklık kurdu. İşbirliği, Ethereum rollup işlemlerini daha ucuz ve daha hızlı hale getiriyor. Ayrıca, Layer 2’ler arasındaki likidite parçalanmasını azaltıyor. Bu arada Immutable, Ubisoft Stratejik İnovasyon Laboratuvarı ile güçlerini birleştirdi. Bu gelişmeler altcoin fiyatlarını destekledi.

Near Foundation, Eigen Labs ile ortaklık kurdu

Yapılan açıklamaya göre işbirliği, lider altcoin Ethereum rollup’ları için daha ucuz işlemler yaratmayı amaçlıyor. İşlemler, düşük gecikmeli çapraz rollup iletişimi kullanılırken üç ila dört saniye içinde gerçekleşecek. Ayrıca, Katman 2’ler arasında likidite parçalanması azaltılacak. Konuya ilişkin olarak Near Foundation, şu açıklamayı yaptı:

Eigen Layer için bu işbirliği, çapraz yuvarlama işlemleri için hızlı ödeme sağlayacak. Ayrıca, Ethereum ekosistemi ve ötesinde restaking’in benimsenmesini gösterecek. Near için bu işbirliği, Near-Ethereum Rainbow Köprüsünün aktif olarak onaylanmış bir hizmete (AVS) dönüştürülmesini de kapsayacak. Bu, Near ve Ethereum arasında daha iyi bir köprü deneyimi yaratacak. İşlemler daha güçlü güvenlik garantileri ve ademi merkeziyetçilik ile daha hızlı sonuçlanacak.

Gelişme altcoin fiyatı için bir katalizör görevi gördü. Piyasadaki pozitif havanın da etkisiyle NEAR fiyatı günlük bazda yaklaşık %5 artış kaydetti.

NEAR günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bu altcoin, mega ortaklıktan sonra güçlü yükseldi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Immutable, vahşi fiyat dalgalanmalarında yeni değil. Ancak bu sefer büyüme, Ubisoft Stratejik İnovasyon Laboratuvarı ile güçlerini birleştirmesine dayanıyor. Bu ortaklık, kısa süre önce açıklanmış olsa da altcoin fiyatının şu ana kadar kaydettiği kalıcı rallinin temelini oluşturdu. Immutable, bahse konu ortaklığı şu şekilde duyurdu ve X hesabında sabitledi:

Önde gelen web3 oyun platformu Immutable, web3’ün gücüyle oyunculara daha fazla fayda sağlayacak yeni bir oyun deneyimi yaratmak için Ubisoft’un Stratejik İnovasyon Laboratuvarı ile güçlerini birleştiriyor.

Immutable (IMX) gün içinde güçlü bir artışla 1,15 dolara kadar yükseldi. Böylece, pozitif havanın hakim olduğu piyasadaki kazançlarını genişletti. Bu arada, ayılar fiyatı 1 dolar destek seviyesinin altına çekmeyi planlıyor. Bu yüzden, altcoin şu anda çok güçlü bir dalgalanma sergiliyor. Bu da dikkatleri çekiyor. Bu yoğun dalgalanma, %258 artışla 361 milyon dolara yükselen işlem hacmi üzerinde olumlu bir etki yaratıyor. CoinMarketCap’in verilerine göre IMX, son yedi günlük dönemde %53,91 artış gösterdi. Bu artış, büyümesinin yaklaşık %100 olduğu aylık birikimin bir devamı niteliğinde.

IMX günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Açıklandığına göre, Ubisoft ortaklığı, ikilinin özellikle Web3.0 ekosistemindeki oyunculara adanmış yeni bir oyun deneyimi yaratmasına yardımcı olacak. Geliştiricileri, Immutable’ı yenilikçi oyunları barındırmak üzere bir Blockchain olarak inşa etti. Altcoin projesi, yeteneklerini geliştirmek için endüstri devleriyle ortaklık kurma konusunda zengin bir geçmişe sahip. Bu ortaklıkla Immutable’ın, Web3.0 oyun alanında baskın lider olarak hakimiyetini pekiştirmesi mümkün. Böylece, Ubisoft’un kanatlarına daha fazla binebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir