Cem Bölükbaşı Japonya’da Yeniden Pistte

 

Japonya’nın Formula 1’i olarak bilinen Formula Nippon ya da yeni adıyla Super Formula, bu sene de milli gururlarımızdan Cem Bölükbaşı’nı ağırlayacak. Geçtiğimiz sezon Team Goh adıyla yarışan Servus Japan yönetimindeki TGM, sporcularını açıkladı. Toshiki Oyu ve Cem Bölükbaşı ile yarışacak olan TGM’nin takım patronunun ise Kazuhiro Ikeda olacağı açıklandı.

Cem Bölükbaşı, e-spor’da başlayan yarışçılık kariyerine bu sene yine Japon pistlerinde devam edecek. Hemen her yarışçı gibi hedefinin Formula 1 olduğunu belirten sporcuya göre Formula 1’e giden yollardan biri de Super Formula seçeneği.

Super Formula detaylarına Formula 1 kadar kolay ulaşmak mümkün olmuyor.  Bu süreci yakından takip etmek isteyen sporseverler ise seçeneksiz değil. Japonya’nın Formula 1’i olan Super Formula detaylarını Galabet giriş sayfasından takip edebilirsiniz.

Cem Bölükbaşı Super Formula’da

E-spor’dan Super Formula’ya uzanan kariyeri ile Bölükbaşı, pek çok gence ilham vermeye devam ediyor. Simülatörden F2’ye oradan da Super Formula’ya transfer olan sporcunun hedefinde ise Formula 1 var.

Formula 1’in çok pahalı bir spor olduğunu belirten milli gururumuz, bu yolu yeterli bütçeye sahip olmayanların da yürüyebileceğine inanıyor. Bu süreçte başarmanın anahtar olduğunu belirten sporcu halen e-spor camiasından da destek aldığını ifade etti. Galabet giriş sayfasından ulaşabileceğiniz e-spor seçeneği pek çok sporseverin ilgisini çekmeye devam ediyor.

E-spor’un avantajlarının farkında olan Bölükbaşı, pistleri öğrenmek için bu seçenekten faydalandığını belirtti. Binlerce katılımcı arasından dünyanın en iyileri arasına girmeyi başaran Bölükbaşı, hala antrenman için e-spor seçeneğini değerlendiriyor.

Bölükbaşı’nın simülatörden Twin Ring Motegi Pisti’ne ulaşan yolculuğu daha nice başarıya şahit olacak gibi görünüyor. Michael Schumacher’ın da Formula Nippon’dan en iyilerin seviyesine ulaştığını belirten sporcunun hedefi de benzer bir kariyere ulaşabilmek.

https://galabetguncel.net adresinden ulaşabileceğiniz yarış detayları ile Cem Bölükbaşı’nın bu sezon Japonya’da devam eden kariyerini takip edebilirsiniz.

Cem Bölükbaşı Kimdir?

1998 İstanbul doğumlu olan Cem Bölükbaşı’nın hız tutkusu küçük yaşlarda başladı. Babasının da yönlendirmeleri ile kendini e-spor turnuvalarında bulan yarışçı, tüm dünyada en iyiler arasına girmeyi başardı. Bu macera onu gerçek yarış pistine kadar taşıyacak maratonun ilk adımı oldu.

E-spor macerasıyla kariyerine başlayan yarışçı gerçek yarış pistine ilk olarak GT4 Avrupa Serisi 2019 Şampiyonası ile çıktı. Simülatörden gerçeğe uzanan kariyeri ile tüm dünyada en dikkat çeken sporculardan biri olma özelliğini hala koruyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir