DİSK’li işçilerden Şişli Belediyesi önünde eylem

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı işçiler, belediye binası önünde, çeşitli pankartlarıyla bir araya gelerek slogan attı.

AA’nın haberine göre, DİSK İstanbul Avrupa Yakası 3 No’lu Şube Sekreteri Neşe Karaçimen, burada grup adına yaptığı basın açıklamasında, belediye yönetimiyle yapılan görüşmelerde uzlaşmacı ve yapıcı tavırlarını sonuna kadar sürdürdüklerini belirtti.

DİSK İstanbul Avrupa Yakası 3 No’lu Şube Sekreteri Neşe Karaçimen, dün yapılan son görüşmede şube yönetiminin gereken yapıcı ve uzlaşmacı tavrı ile masaya oturduğunu ifade etti.


‘YÖNETİCİLER EMEKÇİLERİN ALIN TERİNİN KARŞILIĞI OLAN ÜCRETLERİ VERMEKTEN KAÇINMIŞTIR’

Karaçimen, “Biz işçilerin ürettiği hizmetler üzerinden politik alanlarda yer tutmaya çalışan yöneticiler, emekçilerin alın terinin karşılığı olan ücretleri vermekten kaçınmıştır. Belediye yönetiminin güncel ekonomik koşullardan bihaber şekilde tavır alması kabul edilemez” diye konuştu.

‘ASGARİ GEÇİM SINIRI 47 BİN LİRA İKEN İŞÇİLERE REVA GÖRÜLEN ÜCRET 27 BİN LİRA’

​​​​​​​Karaçimen, adil, eşit ve insan onuruna yakışır biçimde yaşamak istediklerini dile getirerek, “Bugün İstanbul’da 4 kişilik bir ailenin asgari geçim sınırı en az 47 bin TL iken biz işçilere reva görülen ücret ise 27 bin TL’dir. Karşı karşıya kaldığımız sefaleti Şişlili yurttaşların ve kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir