İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimlerinde Bomba Gelişme: Gürsel Tekin Bağımsız Aday Olarak Seçime Giriyor!

CHP’den İstifa ve Bağımsız Adaylık:

Aday gösterilmeme tepkisini gösteren Gürsel Tekin, CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Ensonhaber’in edindiği bilgilere göre Tekin, bağımsız İBB adayı olarak seçimlere girecek.

Doğu ve Güneydoğuda Büyük Destek:

Doğu ve Güneydoğulu seçmenlerde ve Alevi camiasında büyük bir karşılığı olan Tekin’in adaylığı, İmamoğlu’nun oylarını önemli ölçüde etkileyebilir. Tekin’in adaylığı, Ekrem İmamoğlu ve beraber hareket ettiği ekipte büyük bir endişeye neden oldu.

Barış Yarkadaş’tan Onay:

TV100’e konuşan Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin’in Kadıköy’de yapılan anketlerde açık ara farkla birinci olduğunu doğruladı. Özgür Özel’in de Tekin’e 4 araştırmada birinci olduğunu teyit ettiğini belirtti.

Gürsel Tekin’in bağımsız adaylık kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde dengeleri değiştirebilecek bir gelişmedir. Tekin’in adaylığının hem CHP’ye hem de Ekrem İmamoğlu’na önemli bir zarar vermesi muhtemeldir. Bu durum, CHP’nin İstanbul’da seçim kazanma şansını da büyük ölçüde düşürebilir.

Gürsel Tekin, 2014-2019 yılları arasında CHP İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptı.2019 yerel seçimlerinde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, ancak Ekrem İmamoğlu’na yenildi.Tekin, Alevi ve Kürt seçmenler arasında oldukça popüler bir isim olarak biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir