Kasım Ayında Doğaüstü Bir Güzelliğe Bürünen 10 Muhteşem Lokasyon

Kasım ayının, insanı büyüleyen ayrı bir doğal güzelliği vardır. İşte manzarası, sahip olduğu doğal güzelliklerle Kasım ayında daha bir harika olan o lokasyonlar ?

1. Kyoto, Japonya

Kasım ayı, Japonya’da geleneksel yaprak dökme sezonu olan ‘koyo’ dönemine denk gelir. Kyoto’daki tapınak bahçeleri ve çevresi sonbahar renkleriyle dolup taşar ve ortaya bu muhteşem manzara çıkar! ?

2. Vermont, ABD

Vermont’taki yaprak dökümü sezonu Kasım ayında zirveye ulaşır. Renkli yapraklarla kaplı dağlar ve ormanlar, doğaüstü bir manzara sunar.

3. Ayder Yaylası, Türkiye

Karadeniz bölgesinde bulunan Ayder Yaylası, Kasım ayında doğaüstü bir güzellik sunar. Bu dönemde yayla, renkli yapraklar ve serin hava ile büyülenir. Ayder Yaylası bizce her mevsim çok güzel ama sonbaharın verdiği bu huzur bambaşka! ?

4. The Lake District, İngiltere

İngiltere’nin Lake District bölgesi, sonbaharda doğaüstü bir güzelliğe bürünür. Gölleri, dağları ve ormanları ile bu bölge, özellikle yaprak dökümüyle ünlüdür.

5. Patagonya

Şili ve Arjantin’in güneyinde yer alan Patagonya’nın doğası yılın her döneminde büyüleyici olsa da, Kasım ayı ilkbaharın başladığı döneme denk geldiği için özellikle güzel bir zamandır.

6. Great Smoky Mountains Ulusal Parkı, ABD

Bu ulusal park, sonbaharda yaprak dökümü ile ünlüdür. Kasım ayında, bu dağlık bölgeyi keşfetmek için harika bir zaman olabilir.

7. Toscana, İtalya

Toscana’nın bağları ve kırsal manzaraları, sonbaharda altın rengi bir dokuya bürünür. Şarap bağları, zeytinlikler ve tarihi köyler bu mevsimde görülmeye değerdir.

8. Queenstown, Yeni Zelanda

Güney Yarımküre’de Kasım ayı ilkbahara denk gelir. Queenstown, gölleri ve dağlarıyla bu mevsimde bile mutlaka keşfedilmesi gereken büyüleyici bir lokasyondur.

9. Acadia Ulusal Parkı, ABD

Acadia Ulusal Parkı, Maine eyaletinde yer alır ve sonbaharda yaprak dökümü ile ünlüdür. Renkli ormanlar, gölleri ve okyanus manzarasıyla büyülenmemek elde değil! ?

10. Scottish Highlands, İskoçya

İskoç Yüksekleri, Kasım ayında doğaüstü bir güzelliğe bürünür. Renkli tepeler, göller ve tarihi kaleler bu bölgeyi ziyaret etmek için cazip kılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir